Трагедија на границата со Бугарија: Излегол од камионот да оди во wc но заборавил да ја крене рачната

Млад возач на камион (26) од Чачак трагично го изгуби животот вчера на граничниот премин Калотина во Бугарија.

Засега не се познати точните околности под кои тој починал, а неговиоте пријателите се збогуваат на социјалните мрежи.

– Беше исклучително вреден и чесен млад човек, сакаше многу да создава во животот и не бегаше од напорната работа. Не можеме да веруваме дека починал, голема тага за сите што го познаваа. Имаше толку светол дух, секогаш подготвен да помогне – велат пријателите на починатиот млад човек.

На мрежите, во коментарите под објавата каде луѓето се збогуваат со младиот човек , еден корисник сподели информација за тоа како се случила трагедијата:

„Приказната е дека отишол во тоалет и кога излегол од камионот не ја повлекол рачната сопирачка и за жал така починал!“,

Луѓето на мрежите испратија и пораки со поддршка до семејството на младиот човек:

“Нека почива во мир меѓу ангелите. Сочувство до семејството. Тагата е голема.”, “Голема тага жално за еден млад човек. Како што кажав животот на камионџија е тежок. Сочувство до семејните пријатели и неговите колеги камионџии“ се само дел од коментарите.

Back to top button
Close