Трагедија во Грција: Гром усмрти 13-годишно девојче на плажа на Халкидики


13-годишно девојче го загуби животот денеска по удар од гром додека било на плажа во Халкидики. Инцидентот се случил попладне, додека девојчето било на песокот. Првичните информации укажуваат дека нејзината мајка исто така претрпела повреди.

Полициската управа Касандра спроведува прелиминарна истрага за инцидентот, јавуваат грчките медиуми.

Денешното време на Халкидики е многу лошо, со силни поројни дождови.

Back to top button
Close