Трагедија во Свети Николе: Пукал во девојка во која бил заљубен па се самоубил!

Момче утрово пукало во девојката во која билo вљубенo, по што се самоубило.

t

.

Кај гимназијата во Свети Николе околу 08 часот тој ја пречекал девојката која одела на работа во локалната слаткарница и пукал во неа.

Момчето беше заљубено во девојката. Таа работеше во локалната слаткарница. Не возвраќаше на неговата љубов, а тој беше упорен. Но, никој не очекуваше да се случи ова што денеска ги потресе жителите на Свети Николе. Огромна трагедија, вели жител на градот.

Според првичните информации на Република.мк, девојката е однесена во болница каде што и е констатирана повреда.

facebook

Back to top button
Close