Трет ден протести пред бугарската Влада

– Трет ден по ред стотици демонстранти и денеска се собраа пред зградата на Министерскиот совет во Софија, јави агенцијата Бгнес.

Пред зградата е распореден полициски кордон.

Според агенцијата, граѓаните скандираат „Оставка” и „Мафија” и вејат бугарски и црни знамиња.

Протестот засега е мирен.

Back to top button
Close