Три играчи од Манчестер јунајтед и двајца од Челзи конкурираат за најдобар млад фудбалер на годината во Премиер лигата

Англиската фудбалска Премиер лига објави список на кандидати за титулата најдобар млад играч за сезоната 2019/20.

Претенденти за наградата се: Дин Хендерсон (Шефилд јунајтед), Трент Александр-Арнолд (Ливерпул), Џек Грилиш (Астон Вила), Мејсон Маунт и Кристијан Пулишиќ од Челзи, како и Ентони Марсијал, Мејсон Гринвуд и Маркус Рашфорд – тројцата од Манчестер јунајтед.

Гласањето на веб-страницата во Премиер Лигата ќе трае до 10 август.

Back to top button
Close