Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајна несреќа

Триесет и двегодишен жител на скопското село Стајковци загина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на булеварот Киро Глигоров.

-Сообраќајната несреќа се случила кога камион со полуприколка управуван од српски државјанин удрил во моторот. Во незгодата моторциклистот починал на местото на настанот – информира МВР.

 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close