Тројца работници од Непал исчезнале од Скопје

МВР информира дека вчера во 11.25 часот во Полициската станица Карпош, Р.И.(64) од Скопје, во својство на управител на правно лице од Скопје, пријавила дека три машки лица од Непал на возраст од 26, 36 и 43-годишна возраст се оддалечиле од местото каде престојувале, а биле вработени во правното лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close