Тројца тешко повредени во судир на три возила на патот Кичево-Охри

Во несреќата, со тешки повреди се здобиле возачот и двајца сопатници на едното возило, марка „бмв“, сите од Тетово.

 

Тие биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Back to top button
Close