Тројниот убиец од Градачац се самоуби пред очите на полицијата

Мажот осомничен за трите убиства во општина на североистокот на БиХ, изврши самоубиство откако полицијата го пронајде.

„Осомничениот Нермин Сулејмановиќ (35) од Градачац од страна на полициски сили бил лоциран на поширокото подрачје на Градачац. Се самоуби“, се вели во соопштението.

Како што се додава, Сулејмановиќ со пиштол ја убил својата поранешна сопруга и двајца мажи, татко и син. Тој ранил еден полицаец, а уште еден маж и жена на различни локации.

„Полициските сили се на терен. Истрагата ќе ја спроведе дежурниот обвинител во соработка со истражителите на Одделот за криминалистичка полиција на Министерството за внатрешни работи на Република Хрватска и Управната канцеларија на Полициското одделение Градачац“, соопштија од Обвинителството.

Актот на убиството на сопругата го објави во вознемирувачко видео на една од социјалните мрежи, порачувајќи им на гледачите дека убиството ќе го гледаат во живо.

Повеќе

Back to top button
Close