Турција во целост го отфрлa коментарот на Стејт департментот за приемот на претставниците на Хамас

– Кон изградба на мирот и стабилноста нема да придонесе тоа што легитимните претставници на Хамас, кои дојдоа на власт во Газа на демократски избори, се нарекуваат терористи, се вели во соопштението, пренесува Анадолија.

Back to top button
Close