Турци измамени во Гостивар, им се претставиле како полицајци и им одзеле пари!

Вчеравечер во 20 часот и 20 минути во СВР Тетово, С.А.(23) и Б.Г.(29) од Република Турција, со времен престој во Гостивар, пријавиле дека околу 5 часот и 30 минути во близина на мостот на Вардар во Гостивар, две лица, кои со возило им го пресекле патот, лажно им се претставиле дека се полициски службеници и им одзеле пари.

Од СВР Тетово велат дкеа се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот

Back to top button
Close