ТВ21: Утре Заев ќе го објави неговиот наследник во Влада и СДСМ

Според извори на ТВ21, Заев утре на средбата со Африм Гаши во Клубот на пратеници ќе се појави со новиот мандатар и веројатно кандидат за лидер на СДСМ.

Според извори на емисијата „21 АНАЛИЗА“ на ТВ21, Заев на средбата со Гаши ќе биде во присуство на новиот мандатар.

Вечерва, во живо од 20 часот во „21 АНАЛИЗА“ со Борјан Јовановски гостува генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски за повеќе актуелни политички теми.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close