Уапсен 19-годишен охриѓанец – им се заканувал на родителите

Охридската полиција рано утрово го приведе 19-годишниот М.П. откако неговите родители го пријавиле дека им се заканувал.

„Денеска (03.05.2024) во 01.50 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода М.П.(19) од Охрид, постапувајќи по претходна пријава дека околу 01.10 часот во домот агресивно се однесувал кон неговите родители и им упатувал закани“, се вели во соопштението од МВР

Back to top button
Close