Уапсен 44-годишен маж во Арачиново откако нападнал полицајци

Полициски службеници на на 03.09.2022 во 23.20 часот го уапсиле Е.О. (44) во Арачиново.

Е.О. околу 21.30 часот во с.Арачиново физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени задачи, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесо

Back to top button
Close