Уапсен е 26-годишник од село во Македонска Каменица, се обидел да силува 68-годишна жена

МВР информира дека вчера попладне во 16 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица, постапувајќи по претходна пријава дека на претходниот ден се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во истата општина.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава

Back to top button
Close