Уапсен Македонец во Виена поради обид за убиство

Жител на Македонија е осомничен дека се обидел да ја убие својата мајка со неколку истрели од огнено оружје во 2017 година, по што побегнал во Виена. Австриската служба за криминалистичка истрага (БКА) успеала да го пронајде 24-годишното момче, пренесуваатсрпските медиуми.

Според информациите, тој се криел во Виена со години, од каде што се преселил во Велс. Тој бил уапсен додека го управувал својот автомобил, каде била пронајдена дрога.

 

Back to top button
Close