Уапсен скопјанец кој избегал од Идризово

На ул.„Фуштанска” во Скопје, синоќа во 20.45 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.И.(40) од Скопје, кој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово, поради бегство од затворот.

Од МВР информираат дека лицето било предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на затворската казна.

Back to top button
Close