Уапсен тинејџер осомничен за силување на малолетничка во Скопје

Синоќа по полноќ е уапсен тинејџер од Скопје кој се сомничин дека силувал малолетничка од Скопје, велат од МВР.

„Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Аеродром и Драчево лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Скопје. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close