Уапсени тројца гостиварци: Полицијата ги запрела, па им нашла дрога во возилото  

Полициски службеници од СВР Тетово – Полициско оделение Камењане на 08.04.2022 во 20.50 часот на регионалниот пат Тетово-с.Пирок, во с.Пирок, тетовско, ги лишиле од слобода Ш.Р.(34), Д.Б.(32) и Б.Б.(39), сите од с.Горна Бањица, гостиварско.

При преглед во возилото „цитроен“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал Ш.Р., а сопатници биле Д.Б. и Б.Б., била пронајдена и одземана марихуана.

По целосно документирањена случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

Back to top button
Close