Убиство во Скопје: Син со остар предмет ја пробол мајка си  

Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на неговата мајка В.Т.(84) од Скопје, по што таа починала. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close