Убиство во струмичко, пронајден е маж со видливи повреди

Ноќеска во Ореш, во атарот на струмичко Ново Село било пронајдено безживотно тело на починато машко лице.

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица излегол на терен да изврши увид, а според првите информации, кај лицето настапила насилна смрт и има видливи повреди.

По наредба на јавниот обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција со цел да се утврдат точните причини за смртта, а се преземаат и мерки за сторителите“, информираат од Обвинителството.

Back to top button
Close