Украинците се степале во соблекувалната по поразот од Романија

На стартот на Европското првенство Украина имаше тежок пораз од Романија. Романците славеа со 3:0.

По натпреварот, како што пренесува германски „Билд“, настанал вистински хаос во соблекувалната на Украинците.

Репрезентативците најпрвин не му дозволиле на селекторот Ребров да влезе во солекувалната, со образложение дека ќе одржат состанок, кој што го свикале Зинченко и Лунин. Токму на голманот Андреј Лунин му се нафрлиле соиграчите, па вербалниот конфлит ескалилар во физичка пресметка.

Back to top button
Close