Украинска делегација пристигна на белоруската граница на разговори со Русија

Украинската делегација пристигна во областа на украинско-белоруската граница на разговори со Русија, соопшти денеска Украинското претседателство.

Според соопштението, во делегацијата меѓу другите се и министерот за одбрана Олексеј Резников, советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаило Подолијак и заменик министерот за надворешни работи на Украина Микола Точицки.

Според Си-Ен-Ен, украинскиот претседател Володимир Зеленски не е дел од делегацијата.

 

 

Back to top button
Close