Јунајтед со првиот трансфер за време на пандемија

– Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на „црвените ѓаволи“.

Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до јануари 2021 година.

– Манчестер јунајтед постигна договор со Шангај Шенхуа за продолжување на закупот на Одион Игало. Престојот на нигерискиот напаѓач првично беше предвидено да истече на 31 мај, но тој сега ќе остане играч на „црвените ѓаволи“ до 31 јануари 2021 година, што му овозможи да започне импресивно во клубот, кој го поддржува уште од дете. Денешната потврда е бонус за менаџерот Оле Гунар Солскар, кој продолжува да го подготвува клубот за рестартирање на Премиер лигата кон средината на овој месец. Премиер лигата е предвидено да продолжи на 17 јуни, а четвртфиналето на ФА Купот е закажано за викендот од 27 до 28 јуни. Сепак, сè уште нема официјална потврда, а клубот наскоро ќе објави информации за сите натпревари на Манчестер Јунајтед, се вели во официјалното соопштение.

Back to top button
Close