Утре десет часа ќе биде затворен автопатот меѓу Велес и Градско

Поради асфалтирање утре ќе биде затворена за сообраќај делницата Велес – Градско на регионалниот пат Р1102 (во близина на винарија Стоби).

Во кусата најава на Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) пишува само дека поради асфалтирање, патот ќе биде затворен за сообраќај од 8 наутро до 18 часот.

 

Back to top button
Close