Утре средба Заев Гаши за влез на Алтернатива во владата

Алтернатива влегува во Влада, а познато е и што ќе добие. Според информации на 4NEWS.mk, Алтернатива ќе добие две министерски места, еден заменик министер и 39 директори од кои 21 добиваат од Беса, 4 од ДУИ и 15 од СДСМ.

За утре, закажана е и средба во Клубот на пратеници меѓу Зоран Заев и Африм Гаши. Премиерот Заев ова го потврди за ТВ21.

„Да, утре имаме средба во 15.30 во Клуб на пратеници“, рекол Заев за ТВ21.

Back to top button
Close