Утрово нов земјотрес во Црна Гора

Послаб земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Црна Гора, јавува Сеизмолошкиот завод на Србија.

Земјотресот е регистриран во 5:22 часот по локално време во близина на Никшиќ.

Земјотресот бил на длабочина од еден километар.

Back to top button
Close