Јувентус е во преговори за трансфер на Локатели

Играчот од средниот ред на Сасуоло, Мануел Локатели може да го смени клубот. Јувентус е во преговори за трансфер на 22-годишниот фудбалер од средниот ред, пренесува „Тутоспорт“.

Сасуоло сака да добие 25 милиони евра за својот играч, но клубот од Торино се надева дека во договорот ќе вклучи еден од своите млади играчи за да ја намали цената.

Во тековната сезона на Серија А, Локатели има одиграно 27 натпревари за Сасуоло.

Back to top button
Close