Јувентус се надева дека Роналдо ќе биде подготвен за мечот Барселона

 Фудбалскиот клуб Јувентус се надева дека Кристијано Роналдо ќе биде подготвен за мечот со Барселона во Лигата на шампионите.

Тоа го објавија италијанските медиуми.

Роналдо е позитивен на коронавирус, што се покажа со последниот тест.

Тој е во карантин во неговата куќа во Торино.

Наведено е дека Португалецот нема симптоми и тренира самостојно.

Нов тест ќе се направи во сабота, а доколку биде негативен, Роналдо ќе може да го напушти карантинот.

Јувентус ги обезбеди сите потребни документи, имајќи предвид дека правилата на УЕФА предвидуваат дека играчот не смее да има симптоми една недела пред натпреварот.

Back to top button
Close