Њуз24: Тешка сообраќајка кај Порта Влае

Тешка сообраќајка се случи вечерва во скопската општина Карпош, поточно во близина на станбено-деловниот комплекс „Порта Влае“, пренесе Њуз24.

Според првичните неофицијални информации и од она што може да се забележи од фотографиите, во несреќата се оштетени повеќе возила и притоа е срушена метална бандера со  помал билборд.

повеќе

Back to top button
Close