Валчак е нов играч на Вардар 1961

– Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, соопштија од клубот.

Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година.

Валчак во Вардар 1961 ќе игра со бројот 7.

Во својата кариера настапувал за Гдањск, Погон, Киелце и Либек.

Back to top button
Close