Велосипедист удрен со возило кај „Соборна“

Сообраќајна несреќа утрово кај „Соборна“ во центарот на Скопје.

Како што известуваат од МВР, возило марка „мерцедес“ удрило во велосипедист. Се врши увид на местото на несреќата, а повеќе информации се очекуваат во полицискиот билтен

Back to top button
Close