Вестбрук веќе следниот викенд може да биде во составот на Хјустон

 Плејмејкерот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук може да се врати на теренот претстојниот викенд.

Оваа информација во јавноста ја изнесе инсајдерот Шемс Чаранија.

За в сабота е закажан третиот натпревар од првата рунда во НБА плејофот меѓу Хјустон и Оклахома.

Вестбрук закрепнува од повреда на бутниот мускул.

Back to top button
Close