Ветрот бутна фасада во Скопје (ФОТО)

Силниот ветер кој попладнево дува во Скопје бутна дел од фасадата на зграда во Центар, јавува Пресс 24

Фасадата паднала на паркингот, но за среќа во моментот бил празен и во инцидентот нема повредени.

Станува збор за зграда која е стара само 5 години.

Back to top button
Close