(ВИДЕО) 360Степени: Тензии на протестот за случајот „Монструм“, има повредени

Дел од демонстрантите кои во моментот се на булеварот пред ТЦ „Мавровка“ предизвикаа тензии и фрлаа со предмети кон полицискиот кордон кој не им дозволува да продолжат со маршот кон Основниот суд во Скопје и кон Собранието. Додека едните ја напаѓаат полицијата, други демонстранти повикуваат на смиреност на учесниците на протестот, пренесе 360 Степени.

Back to top button
Close