ВИДЕО) Адеми со филџан во глава го погоди Азири

Претседателот на Комисијата за европски прашања, Арбр Адеми во денешното фрлање со предмети по пратениците од опозцијата кој излегоа пред говорницата го погоди пратеникот од Алијанса за Албанците, Елми Азири со керамички филџан во главата, односно во пределот на лицето.

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села објави видео од инцидентот каде се гледа удирањето.

Back to top button
Close