(ВИДЕО) Ахмети и Курти на кафе во Охрид пред дијалогот со Вучиќ

Албин Курти, премиерот на Косово моментално е на кафе средба со претседателот на ДУИ, Али Ахмети во Охрид каде за денеска е планирана нова средба меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и Курти во рамки на дијалогот Белград-Приштина, пренесува ТВ Телма.

На средбата присуствува и Бујар Османи, министерот за надворешни работи.

На снимката на екипата на ТВ Телма се гледа дека Ахмети речиси цело време му објаснува нешто на косовскиот премиер кој слуша и повремено се вклушува во разговорот.

Целата вест прочитајте ја ТУКА.

Back to top button
Close