(ВИДЕО) Јас сум натпартиски кандидат му вели Силјановска на Саше Ивановски во “жестоко” интервју од нога во Скопскиот парк

Денеска напладне во Скопскиот парк Саше политико ја сретнал Гордана Силјановска Давковска кандидат за пратеник и носител на листата на ВМРО ДПМНЕ во првата изборна единица, Во интервјуто од нога и во од Силјановска негира дека е партиски туку според неа надпартиски независен кандидат.

Прашана да ја коментира вчерашната снимка во која Мицковски му кажува на Кичеец дека бизнисменот Камчев му простил долг од локалните избори и ги измирил долговите за парно струја и вода за белата палата во која е главното седиште на ВМРО ДПМНЕ а за возврат партијата го закочила донесување на закон за да пропадне предметот Империја, Сиљановски вели дека не ја слушнала таа снимка додавајки дека слушнала други снимки за Рекет 1 Рекет 2 за Дилаверум и слично. Целата снимка од ова интервју од нога проследете го на овој линк.

Back to top button
Close