(Видео) Бајден нема среќа со скалите, повторно се лизна пред да се качи во авион

Американскиот лидер Џо Бајден за малку повторно ќе паднеше на скалите на претседателскиот авион, но овојпат имаше среќа.

Додека се качуваше на летот за Питсбург врнеше дожд, така што во еден момент се лизна, но успеа да остане на нозе иако во едната рака држеше торба, а во другата чадор.

– Знам дека луѓето го видоа претседателот Бајден како се лизна при влезот во авионот, но тој не беше повреден и не му требаше лекарска помош – рече Кејт Бедингфилд, директор за комуникации во Белата куќа.

Back to top button
Close