(ВИДЕО) Бектеши: Целосно подготвени за зимата, пристигна трансформаторот за Блок 3 во РЕК Битола

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот профил на Фејсбук објави видео од транспортот на новиот трансформатор за Блок 3 во РЕК Битола кој се изработуваше во фабрика во Турција.

Back to top button
Close