(ВИДЕО) Бугарски крузер синоќа удрил во бетонски столб на реката Дунав во Австрија

Синоќа околу 22 часот, бугарски брод за крстарење удрил во бетонски ѕид на реката Дунав во градот Ашах во северниот дел на Австрија. На бродот во моментот на несреќата се наоѓале 160 патници кои патувале од Баварија, Германија кон австрискиот град Линц.

Back to top button
Close