(ВИДЕО): Деца возеа тротинети, играа фудбал и танцуваа во кабинетот на Артан Груби

Дечиња играа фудбале, возеа тротинет и танцуваа во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби по повод Денот на заштита на детето.

„Денес на 1 јуни, Денот на детето, мојата канцеларија ја исполнија токму тие. Забава, едукација, состаноци, задачи… Иднината им припаѓа на младите генерации“, напиша Груби на Фејсбук.

Back to top button
Close