Видео: Демонстрантите го нападнаа актерот Сергеј Трифуновиќ, за време на вечерашните протести во Белград

По вчерашните протести поради најавата за евентуално повторно воведување на полицискиот час во Белград и демонстрациите што ескалираа пред зградата на Националното собрание, неколку политички партии попладнево организираа нов протестен собир, овој пат, пред Филозофскиот факултет .

За време на протестното собирање, група од демонстрантите го нападнаа актерот Сергеј Трифуновиќ кој како лидер на партијата  Движење на Слободните Граѓани дојде на вечерашните протести. Според извештаите , откако го нападнале, групата на демонстранти почнале да го бркаат Трифуновиќ при што му ја повредиле главата. трифуновиќ бил удредн со цврст предмет..

Back to top button
Close