(ВИДЕО) Филипче: Денеска 364 нови случаи на Ковид-19

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес конференција соопшти дека денеска е регистриран нов рекорден број на нови заболени за 24 часа, односно дека денеска се регистрирани 364 нови случаи.

Филипче не соопшти од кои градови се заразените, ниту податоци за починати или оздравени. Овие статистики ќе ги објавиме дополнително.

Дополнето

Нов рекорд: 364 нови случаи, 3 починати и 106 оздравени

Back to top button
Close