(ВИДЕО) Филипче: Веројатно од понеделник нема да има полициски час

Министерот Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека веројатно од понеделник нема да има воопшто полициски час или било какви други рестрикции, но дека за ова ќе се одлучува во недела.

Рече дека најголемиот дел од кластерите се следат и дека позитивните случаи ќе бидат ставени во изолација.

Back to top button
Close