ВИДЕО: Голем пожар во центарот на Париз    

Во центарот на Париз денеска избувна голем пожар што зафати празни канцеларии на зграда во близина на Париската опера.

Во гаснењето на пожарот биле ангажирани 46 противпожарни тимови, поради што превентивно била затворена блиската метро станица „Опера“, а повеќе од 150 луѓе биле евакуирани од околните згради.

 

Back to top button
Close