ВИДЕО: Голема тепачка среде Прилеп

Вчера вечер се случила масовна тепачка во Прилеп, а на Јутуб се појави видео од настанот. На видеото се гледа како поголема група луѓе се тепаат во центарот на градот.

Полицијата била принудена да интервенира, а како што се гледа на видеото, приведени се неколку луѓе.

МВР и официјално соопшти за масовната тепачка, а според пријавата повеќе луѓе од селото Лажани нападнале двајца другари.

-Синоќа во 05.30 часот Л.М.(19) од Прилеп пријавил дека околу 01.00 часот пред угостителски објект во Прилеп, додека бил заедно со неговиот другар Д.М., биле физички нападнати од повеќе лица од с.Лажани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во полицискиот билтен.

Back to top button
Close