Видео:Граната погоди станбена зграда во централниот дел од Киев, има жртви

Украинската државна служба за итни случаи соопшти дека граната испукана од руските сили погодила станбена зграда во центарот на Киев.

Зградата се уште гори  утрово и има огромна штета – уништени се повеќе домови. Не е познат бројот на жртвите. Пожарникари им помагаат на повредените.

Back to top button
Close