Видео: Лапсус на Села, наместо божиќни честиташе велигденски празници

Зијадин Села, лидерот на Алијанса за Албанците, на прес-конференција денеска направи лапсус кога наместо божиќни честиташе велигденски празници.

– Сакам да ви ги честитам сите верски празници, велигденските празници – рече Села, по што Таравари кој седеше до него се насмеа и го поправи.

Погледнете како изгледаше лапсусот на Села:

Back to top button
Close