ВИДЕО) Мајк Тајсон претепа патник во авион  

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, во авион нападна патник кој го вознемирувал.

На видеото што се појави на социјалните мрежи се гледа како Тајсон удира човек на седиштето зад него откако претходно бил вознемируван од истиот патник.

Инцидентот се случил пред летот од Сан Франциско до Флорида.

„ТМЗ“ објави дека патникот бил во алкохолизирана состојба, додека Тајсон по инцидентот веднаш се симнал од авионот

 

Back to top button
Close